Bereidingstijd
Aantal personen
Moment
Wensen
Ingrediënten
• 300 gr risotto
• 300 gr kipfilets
• 2 uien
• 4 teentjes knoflook
• 3 preien
• 2 takjes peterselie
• 4 takjes dille
• 4 citroenen
• 1 l kippenbouillon
• 100 ml witte wijn
• 200 gr authentieke Feta (P.D.O) van DODONI
• 90 gr groene olijven (zonder pit )
• olijfolie
• peper en zout
Bereiding
Dep de kipfilets droog met een stukje keukenpapier en snijd in stukjes van ca 1,5 cm, bestrooi ze royaal met peper en zout. Haal de schil van de uien en teentjes knoflook en hak ze fijn. Maak de preien schoon, halveer ze over de lengte en snijd ze in schuine stukken van ongeveer 1,5 cm.
Verhit een flinke scheut olijfolie in een hapjespan, bak de prei op middelhoog vuur goudbruin. Haal uit de pan, voeg eventueel nog wat olijfolie toe en fruit de ui en knoflook 3-4 minuten. Schep de kipstukjes erbij en bak ze in 6-8 minuten rondom bruin.
Schep de prei terug in de pan en roer de risottorijst erdoor, bak op laag vuur 2 minuten mee. Blus af met de wijn. Wacht tot de vloeistof bijna verdampt is, voeg dan beetje voor beetje de bouillon toe en kook de risotto beetgaar. Wacht elke keer met nieuwe bouillon toevoegen tot de vorige bouillon is opgenomen door de rijst en blijf regelmatig roeren. Het garen van de rijst duurt ongeveer 30-35 minuten.
Rasp 2 citroenen over de risotto, snijd 2 citroenen in stukken en schep ze door de risotto. Hak de kruiden fijn en roer door de risotto en verbrokkel de DODONI Feta erboven.
TIP!